V akej energetickej triede sa nachádza vaša nehnuteľnosť?

Odborníci z certifikaciabudovy.sk vám pomocou termo kamery a inej odbornej techniky zistia spotrebu vo vašej nehnuteľnosti. Najväčšia spotreba je spotrebovaná najmä na vykúrenie domácnosti či ohrev vody. Podľa tejto spotreby sa následne vypočíta energetická trieda. Čo znamená energetická trieda budovy? Ide o výšku spotreby zhrnutú do viacerých kategórii označených písmenami A až G. Energetická trieda A je trieda s najnižšou spotrebou energie a naopak energetická trieda je trieda s najvyššou spotrebou energie. Pri takejto triede nemôžete počítať s nejakou úsporou a takisto budú vysoké aj vaše mesačné náklady na energie.

spotreba

Práve vysoké ceny za elektrinu, vodu či plyn presvedčili množstvo ľudí, aby sa vydali na cestu nízko nákladovej domácnosti. A niektorí už ani inú možnosť nemajú? Pre koho je nízko nákladová domácnosť povinnosťou? Novostavby, ktoré ešte len čaká kolaudácia sa nízko nákladovej domácnosti nevyhnú. Legislatíva dáva stavbám povinnosť predložiť energetický certifikát ku kolaudácii, v ktorom je dodržaná maximálna energetická trieda A0. Čo to znamená? Že ak staviate dom musíte si zavolať ešte pred kolaudáciou odborníkov, ktorí vám učia energetickú triedu vašej domácnosti.

energetické triedy

Energetická trieda A0 si vyžaduje technológie na vykurovanie domácnosti, ohrev vody či iné úkony spojené so spotrebou energie vo vašej nehnuteľnosti, ktoré budú mať nízku spotrebu energie. Takéto technológie môžu byť podlahové kúrenie, tepelné čerpadlo či vzduchotechnika. Vstupná investícia je síce vyššia a trh ponúka určite aj lacnejšie varianty, ale nízka spotreba energie vám zaručuje aj nižšie mesačne náklady. Návratnosť vstupnej investície je do niekoľkých rokov. Ak aj vás čaká kolaudácia a energetický certifikát https://www.certifikaciabudovy.sk/energeticky-certifikat/ potrebujete alebo jednoducho chcete poznať spotrebu vašej nehnuteľnosti, navštívte internetovú stránku certifikaciabudovy.sk ešte dnes.

About the author