Založte si vlastné podnikanie

Aj vy ste už niekedy v živote premýšľali nad založením firmy alebo svojho vlastného podnikania? Kto by chcel celý život pracovať iba pre niekoho, keď možnosti na podnikanie sú dostupnejšie ako kedykoľvek predtým. Základnou otázkou je v prvom rade, v akom obore by ste chceli podnikať? Je dôležité ujasniť si to ešte predtým, ako sa do podnikateľských plánov pustíte. Jasná predstava je jasným cieľom. Vybrať si môžete naozaj zo širokej palety podnikateľských zámerov. Máte koníčky, ktoré potešia oko? Radi háčkujete, pletiete, vyrábate kozmetiku, mydlá alebo ste tvorivá duša, ktorá vidí miesto bonboniéry v krabici, krásne sladké bonbónovo – kvetinové kytice?

Stať sa podnikateľom je dnes ľahké, stačí dobrý nápad

Nebojte sa premeniť svoj koníček na výnosný biznis. Nemusíte hneď začínať s predajňou. Na sociálnych sieťach si vytvorte stránku a zverejňujte svoje diela. Na portáloch, kde predávajú hand made výrobky si môžete zriadiť svoj obchodík úplne zadarmo. Ste večný žiak a neustále sa učíte nové veci. Zaujíma Vás určitý obor a neustále sa učíte niečo nové? Podeľte sa so svojimi vedomosťami so svetom. Dnes nie je žiadnym problémom natočiť video alebo vytvoriť online kurz. Existujú dokonca platformy, ktoré Vám pomôžu ho nahrať, zostrihať upraviť aj vydať a dokonca Vás podporia na štarte aj reklamou Vašich kurzov. Náklady sú minimálne a príjem prichádza pasívne. Teda to znamená, že ak vytvoríte kurz, stránky ho predávajú a Vám prichádzajú peniaze. Netreba sa báť, je pritom jedno či ste blázon do histórie, zdravej stravy, cvičenia alebo do pedagogiky.

Máte radi módu? Predávajte oblečenie, vytvárajte modeli alebo buďte poradcom

Kurzy môžu byť o hocičom, od výuky hry na hudobný nástroj, cez varenie až po výrobu obuvi. Neviete ako začať ale ste odhodlaný podnikať? Možno nemáte skúsenosti.. Ak ale disponujete určitým kapitálom, nemusíte vešať hlavu. Aj na Slovensku existujú platformy, ktoré ponúkajú tzv. hotový biznis. Jedná sa o frančízu. Možno ste sa s týmto výrazom už stretli. Ide o know – how ktoré majú známe firmy a sú ochotné ho ponúknuť investorovi. V praxi to môžeme uviesť na príklade obchodu. Kúpite si frančízu – licenciu – máte obchod so známym menom, stačia už iba priestory a zamestnanci. Takto funguje napríklad Benu lekáreň či Môj obchod. Firmy Vám ale nedajú iba svoje zvučné meno ale aj všetky potrebné školenia a materiály k tomu, aby ste pod ich menom úspešne podnikali. Vybrať si môžete od lacnejších a menších konceptov až po miliónové projekty s naozaj zvučnými menami. Toto je iba niekoľko možností, ako sa v dnešnej dobe stať podnikateľom. Aby ste ale boli úspešný, musíte sa pripraviť na veľa práce a úspech bude zaručený. 

About the author