Malé deti a internet

Už malé deti trávia veľa času práve na webe a webových stránkach. Rodičom sa nechce o ne starať a vložia im do ruky mobilný telefón. Za ten čas, čo sa deti hrajú na mobilnom telefóne alebo pozerajú pomocou neho detské rozprávky, majú rodičia čas na svoje povinnosti alebo na oddych. Je pre vaše malé dieťa mobilný telefón až takou veľkou nevyhnutnosťou? Nekupujete svojmu dieťaťu mobilný telefón len kvôli tomu, aby ste upútali pozornosť na seba, že ste bohatým rodičom, ktorý na to má peniaze? Sú aj takí rodičia, ktorí svojim deťom kupujú rôznu drahú elektroniku len kvôli tomu, aby sa vystavovali pred ostatnými rodičmi. Je to veľký problém. Ak ste klasickým rodičom, určite dopredu rozmýšľate, kedy by bolo vhodné, aby ste svojmu dieťaťu jeho prvý mobilný mobil zakúpili.

deti s mobilmi

To však vôbec nie je dobré, aby tak malé deti trávili toľko času práve pozeraním do malinkého displeju. Kazia si tým od malička svoje oči, ktoré sú ešte vo vývine. Neskôr sa rodičia budú čudovať, pre čo ich dieťa potrebuje okuliare, aby videlo. Zrak je veľmi dôležitý a nemali by sme svojim deťom ich zrak ničiť len tým, že potrebujeme mať dostatok voľného času na svoje potreby. Mali by sme im dopriať svoj čas a povenovať sa im, napríklad hraním alebo čítaním, či maľovaním, kreslením alebo rôznymi hrami, ktoré sa vykonávajú vonku počas pekného počasia. Dozvedeli sme sa, že malým deťom by sme nemali kupovať ich prvé mobilné telefóny príliš skoro.

malé dieťa

Avšak pre teenagera už je mobilný telefón potrebný. Mnohí teenageri potrebujú byť v kontakte s rodičmi, s kamarátmi alebo aj mať prehľad o tom, čo sa deje u nich v škole. Mobilný telefón svojmu teenagerovi môžeme taktiež dovoliť aj na iné účely, akým je napríklad chatovanie na sociálnych sieťach, počúvanie a sťahovanie jeho obľúbenej hudby alebo aj na rôzne iné činnosti, ktoré vaše dieťa baví. Vždy by sme mali so svojimi deťúrencami tráviť čo najviac času. Veľmi im v tom pomôžeme. Budú sa skôr rozvíjať a budú skôr chápať rôzne veci, ktoré by sa čumením do mobilného telefónu nemali z kadiaľ naučiť.

About the author