Bývanie v byte

Máte radi bývanie v meste v panelovom byte a nie ste ten typ, ktorý by chcel bývať v rodinnom dome na dedine? Presne pre vás je tu množstvo ponúk na kúpu bytu presne pre vás. Kto plánujete bývať na dedine, určite má rád súkromie a pohodlný dedinský život. V mnohých dedinách nemáte spoločenské a kultúrne vyžitie. Na socializovanie sa je tam akurát krčma a potraviny. Možno ešte cintorín. Avšak chýbajú tam obchody s rôznym tovarom, kaviarne či reštaurácie. Nemôžete tam navštíviť nákupné centrum a podobné obchody. Na dedine nezvykne byť ani nemocnica, či iné zdravotné stredisko.

 

byt v meste

 

Tiež, len v máloktorých dedinách máte materské alebo základné školy. Ak plánujete bývanie na dedine, poriadne si premyslite tieto dôležité skutočnosti. Aby sa vám náhodou nestalo, že potom budete musieť svoj rodinný dom predávať. Mestský človek má rád všetko to, čo na dedine nie je. V mestách je množstvo miest, kde sa môžete najesť, napiť, poprechádzať, navštíviť rôzne kultúrne podujatia alebo pozrieť pamiatky. Spoločensky sa môžete vyžiť aj v mnohých nákupných centrách. Navyše veľkou výhodou je aj to, že máte všetko, čo potrebujete na dosah ruky. Ak potrebujete ísť súrne k lekárovi, nemusíte cestovať z dediny do mesta. Máte lekárov veľmi blízko. To isté platí aj o rôznych kaviarničkách a reštauráciách. Aj dovoz jedla máte omnoho jednoduchší. Na dedine takáto možnosť nie je. V mestách sa väčšinou žije v panelákových bytoch.

 

prerobený byt

 

Mnohí si možno neviete predstaviť, že by ste bývali medzi štyrmi stenami a mali pod sebou aj nad sebou ďalších susedov. Poviem vám, že ja bývam v byte a som maximálne spokojná. Nešla by som bývať na dedinu ani zadarmo. Ale každý sme iný. Výhodou bývania v byte je, že nemusíte svoj voľný čas tráviť v záhrade. Nemusíte pravidelne kosiť trávnik, polievať kvety a rastliny,  či podieľať sa na sadení rastlín, či zeleniny a ovocných stromov. Táto aktivita vám odpadá. V byte sa môžete realizovať preorganizovávaním nábytku, prerábaním bytu, upratovaním, varením a aj tráviť svoj voľný čas doma u seba v byte. Nevýhodou je určite, keď sa váš sused pustí do vŕtania nejakej skrinky alebo poličky. To treba len vydržať. Aký ste typ človeka, mestský alebo dedinský? Máte radi pokoj na záhrade alebo rušný spoločenský život v meste?

About the author