Sklenené dvere efektne doplnia celý interiér a dizajn

Pravdou je, že väčšinou sa sklenené priečky, zásteny alebo sklenené dvere nachádzajú v administratívnych budovách, priestoroch firiem, korporátov alebo napríklad aj v obchodných domoch. Dodávajú celému priestoru ten správny šik a moderný ráz. Čoraz viac sa však sklo dostáva aj do interiérov v domovoch a najmä moderných rodinných domoch, bungalovoch, aprtmánoch. Rovnako, pokiaľ sa chystáte prerábať svoj interiér, byt alebo dom, zvážte či nenecháte dizajnérov navrhnúť vám aj nejaké tie prvky zo skla.

sklenené dvere na predajni

Sklenené dvere sú veľmi zaujímavou dizajnovou dominantou priestoru. Nemusia sa však nachádzať len na presklených priestoroch kancelárií a obchodov. Môžete ich mať aj vy doma. Spolu so sklenených zábradlím vám tak prinesú nádych luxusu do vášho domova a nezabudnuteľný estetický zážitok pre všetkých vašich hostí. Sklenené dvere je možné zrealizovať rôznym spôsobom. Môžete ich mať buď v klasickom prevedení na pántoch, alebo ako posuvné sklenené dvere, ktoré zase ušetria dosť veľa priestoru, nakoľko dvere sa tak neotvárajú do priestoru, ale sa prakticky posúvajú na stranu.

sklenené dvere

Pokiaľ sa teda rozhodujete, ako zariadiť interiér vášho domu, zvážte aj použitie sklenených prvkov, akú napríklad sklenené dvere. Spolu s ďalším zariadením vášho priestoru vytvoria nádhernú atmosféru. Priestor je s použitím skla opticky väčší, priestrannejší a do každého kúta tak môže dopadať svetlo. Priestor je teda s množstvom skla aj viacej svetlejší. To isté platí aj pre použitie skleneného zábradlia na schody, prípadne aj v kombinácii napríklad z antikorom či iným kovovým materiálom. Sklo sa dá pieskovať, potlačiť, prípadne môžete zvoliť napríklad matné, mliečne sklo, ak nechcete úplne priehľadné. I sklenené dvere sa často zdobia určitými vzormi, ktoré sú buď pieskované alebo potlačené. Vyberte si jednoducho dizajn, ktorý sa vám páči alebo všetko nechajte na dizajnérov.

About the author