Postoj k peniazom

Čo pre vás znamenajú peniaze? Vzťah k peniazom istým spôsobom formuje stav hojnosti v našom živote. Presvedčenia typu, že tí chudobní sú lepší, pretože vedia byť pokornejší ako tí, ktorý majú prebytok finančných prostriedkov, nás istým spôsobom ovplyvňujú. Takýmto nastavením a naprogramovaním nášho myslenia si môžeme dostačujúci príjem znížiť na čiastku, ktorá je pre nás nízka a len tak tak si s ňou vystačíme. Potrebujeme platiť účty, máme určité výdavky za nákup potravín a keď nechceme živoriť, nie je na škodu si zmeniť vzťah k peniazom.

zaistite si hojnosť vo vašom prežívaní

Peniaze sú v prvom rade výmenným prostriedkom, ktorý nám umožňuje zaistiť si základné potreby v štandarde, ktorý nám vyhovuje a zaistiť si pohodlie, čo sa týka prežívania jednotlivých dní. Či už sa rozhodnete pre výlety, dovolenky či iné dobrodružstvá, ktoré vás obohacujú po každej stránke, potrebujete mať dostatok finančných prostriedkov na úhradu produktov a služieb.

S tým súvisí zaistenie si dostačujúceho pravidelného príjmu, ktorý vám umožní plnohodnotný život podľa vašich predstáv. Aj keď sa hovorí, že mnohé dobré veci v podobe magických prežitkov sú zadarmo, aj tak. Materiálny život sa týka každého z nás a je na nás, ako ho chopíme za opraty a zariadime sa podľa dostupných možností tak, aby sme sa mali a cítili dobre.

pousilujte sa o dostatok peňazí

K základným ľudským potrebám patrí bývanie, jedlo a oblečenie. Na základe našich presvedčení si určujeme štýl, akým chceme bývať, ako sa chceme stravovať a prejavovať prostredníctvom nášho odevu. Aj na základné zabezpečenie potrebujeme dostatok finančných prostriedkov. Výber práce, ktorá nás uživí, je pre nás smerodajný. Ak nás navyše naša práca aj napĺňa a obohacuje, je to veľké plus. Predstavte si, že by ste každé ráno šli do práce s odporom, iba preto, lebo potrebujete peniaze na zaistenie vašich základných potrieb. To predsa nechceme, to nie je naša vysnívaná predstava o zmysluplnom živote.

About the author