Moderné štýl dverí si vyžaduje aj moderné doplnky

Modernú stavbu, ktorej fasádu tvoria čisto sklenené steny, niekedy expresívne nazývame aj sklenené peklo, pretože v nás evokuje skleník, v ktorom ako všetci dobre vieme, je pekelne teplo. Toho sa však v týchto budovách báť nemusíme, tu je zabezpečená klimatizácia a sklenené fasády sú tvorené moderným a prepracovaným systémom. Postaviť stavbu v súčasnosti je čo sa týka technológie bezproblémové, pretože k dispozícii sú všemožné stavebné mechanizmy a pokrok nastal aj v materiáloch, na trh prichádzajú stále nové, kvalitnejšie a odolnejšie, s vylepšenými vlastnosťami. Sklo by sme mohli zaradiť H50 Lmmont medzi nadčasové a nenáročné materiály, z neho je možné vyrobiť mnoho úžitkových predmetov, ale aj veľkoplošné fasádne systémy.

Kľučka - kľučka je jedným z variantov

Vybavenie novostavieb už počíta s kvalitnými materiálmi, ich druh sa určuje v súlade so štýlom stavby a interiéry sa zariaďujú rovnako so zreteľom na celkový architektonický štýl celého diela. Projektanti v súčasnosti často pracujú so sklom, navrhujú z neho aj dosť netradičné súčasti či prvky, ktoré dodávajú priestoru celkom odlišný nádych ako pri klasických interiéroch.

Jednou z originálnych možností vniesť do priestoru eleganciu a štýl je použiť sklenené dvere alebo celú stenu vrátane dverí. Krídla môžu byť posuvné alebo sa môžu otvárať, nič to však nemení na fakte, že ich treba vyrobiť s viacerými súčasťami, z ktorých jedným je aj madlo, ktoré slúži na pohodlné a bezpečné otváranie alebo posun krídel. Variabilnosť a pestrosť tvarov a spôsobov vytvorenia či uchytenia madla je čisto dizajnérska práca, praktická stránka by však mala byť zohľadnená aj pri najoriginálnejšom nápade.

Veľa skla je veľmi moderné

Sklenené dvere a steny sú zvyčajne konštruované zo skla, ktorého hrúbka je 8,10 alebo 12mm, naňho sa prichytáva aj madlo z nerezu, napríklad s označením H50, hranatého tvaru, s povrchovou úpravou satén a troma dĺžkami: 375,450, 632mm. Je tvarované tak, aby sa človek vedel pohodlne zaprieť či chytiť a dvere dokázal otvoriť či posunúť. Dodávateľom je firma LM-MONT, ktorá všetky tieto súčasti stavieb ponúka aj na eshope.

About the author