Praktické a moderné zábradlie na balkón.

Jedným z moderných prvkov rodinných alebo bytových domov je v súčasnosti veľká terasa alebo balkón, ktoré poskytujú nádherný priestor na rôzne voľnočasové aktivity. No pri týchto častiach budov je veľmi dôležitá funkcia zábradlia, ktoré plní v prvom rade bezpečnostnú funkciu. No dnes sú kladené aj veľké nároky nielen na bezpečnosť tohto zábradlia, ale aj na vzhľad a celkový dojem, ktorým takéto zábradlie dotvára dnešné moderné stavby.

zábradlie

Zábradlie na balkón sa v minulosti riešilo hlavne železnou konštrukciou alebo kombináciou železa a dreva. Železné konštrukcie pôsobili v rodinných domoch pomerne chladne a po krátkom čase bojovali s nepríjemnou koróziou. Železné časti vystavené veľkým zmenám počasia nedokázali odolávať bez straty svojej povrchovej úpravy. To isté platí aj o drevených konštrukciách, ktoré síce pôsobia útulnejším dojmom, ale sú rovnako v exteriéri veľmi háklivé na zmeny počasia. Navyše drevo je ťažko tvarovateľné, takže neumožňuje rôzne oblúky alebo zakrivenia. No a z hľadiska bezpečnosti je na tom ešte horšie ako železná konštrukcia.

zábradlie

Dnes však už tieto problémy majiteľov balkónov a terás určite netrápia. Zábradlie na balkón sa u rodinných domov alebo veľkých bytových komplexov rieši materiálmi ako nerezová oceľ alebo sklo. Nerezové zábradlie je veľmi pevné, takže ľahko zvláda aj tie najvyššie nároky na pevnosť a bezpečnosť. Zábradlie môže tvoriť tento materiál samostatne, alebo v kombinácii so sklom. Rôzne povrchové úpravy nerezovej ocele a rovnako aj sklenených tabúľ umožňujú nevídané množstvo rôznych kombinácií, takže takto vytvárané zábradlia pôsobia vždy veľmi originálne a jedinečne. Starostlivosť o takéto zábradlia v porovnaní s inými materiálmi je naozaj bezkonkurenčná. Vzhľad takéhoto zábradlia sa ani časom vôbec nemení, takže pôsobí vždy ako nové aj napriek jeho umiestneniu v exponovanom exteriéri.

Nezařazené

About the author