Nenápadné, ale veľmi elegantné led osvetlenie.

Svojho času revolučná led technológia nám priniesla okrem známych výhod aj viacero možností osvetlenia, ktoré už dnes berieme ako samozrejmosť. No oproti Edisonovým žiarovkám a neónkam, ktoré kedysi tvorili vlastne všetky dostupné možnosti osvetlenia, sú dnešné led možnosti o niekoľko stupňov vyššie. Vymoženosti ako osvetlenie s diaľkovým ovládaním, led pásy alebo led panely sú dnes často využívanými a veľmi praktickými formami moderného osvetlenia.

led panel

Asi najnenápadnejším led svietidlom sú led panely, s ktorými sa stretávame veľmi často v rôznych kancelárskych budovách, no ich osvetlenie je také príjemné, že ho takmer nevnímame. A platí to o šíriacom sa svetle, ktoré vytvára v osvetľovanom priestore veľmi príjemnú atmosféru a zároveň je to svetlo mäkké a nedráždi oči. Nenápadnosť vyžarovaného svetla je znakom aj samotného svietidla, pretože led panely sú veľmi tenké zdroje svetla zapustené najčastejšie v stropných konštrukciách. Takto máme pocit, akoby svetlo vyžarovalo zo stropu, pretože led panel veľmi často zo stropu vôbec nevyčnieva, preto ani nepôsobí rušivým dojmom.

led panel

Tieto vlastnosti led panelov ich predurčujú na osvetlenie v pracovných priestoroch, kde je svetlo neustále rozsvietené, čo sa prenáša na pracovné výkony ľudí vo vhodnom pracovnom prostredí. No nielen kancelárie sú vhodným miestom na ich umiestnenie. Elegancia tohto osvetlenia je žiadaná aj v hoteloch, reštauráciách, obchodoch ale aj v rodinných domoch.

K dispozícii je viacero typov led panelov, ktoré môžeme rozdeliť na podhľadové, závesné alebo vstavané. Tvary týchto panelov sú najčastejšie štvorcové, obdĺžnikové alebo kruhové. Ich okraje sú vyrobené z veľmi kvalitného eloxovaného hliníka, ktorý na strope pôsobi naozaj exkluzívne a krytie vyžarovaného svetla je z odolného plastu, ktorý veľmi príjemne rozptyľuje do okolia vyžarované svetlo.

Nezařazené

About the author