Máte plnoštíhlu postavu? Tak sa naučte vyberať šperky vhodné pre vás

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, že šperky treba vyberať nie len podľa oblečenia č farby očí, ale aj podľa typu vašej postavy. V nasledujúcom článku sa zameriame na plnoštíhle dámy. Vhodné zvolenými šperky totiž dokážu upriamiť pozornosť tam, kam ju upriamiť chcete.
Žena plnších tvarov v zelenom tričku a s hnedými vlasmi.jpg
Náhrdelníky
ak máte nejaký ten kilogram navyše, tak s najväčšou pravdepodobnosťou sa máte čím pochváliť vo vašom dekolte. Nemajte strach a ukážte svetu to, čo je na vás pekné. Pokojne choďte aj do extrémne veľkých výstrihov. Pri nich si dajte pozor hlavne na jedno, a to na to, kde sa chystáte. Na pracovnú poradu nie sú takéto výstrihy určite vhodné. Na voľný čas alebo spoločenskú príležitosť však áno.

Poďme však k šperkom. K výraznému výstrihu a plnoštíhlej postave sa nehodia žiadne výrazné kúsky. Kroťte sa ako vo farbách, tak v tvaroch. Najlepšou voľbou sú nenápadné a elegantné strieborné retiazky, poprípade i zlaté ) to závisí od toho čo máte na sebe oblečené).

Náušnice
Plnšie tvary sú automaticky spojené s guľatou tvárou. K tomuto typu tváre sa určite nehodia kruhové náušnice. Preto noste úplne nevýrazné a malé „bodky“, teda zapichovacie náušnice, alebo naopak visiace náušnice, ktoré môžu končiť pokojne až pri vašich ramenách. Čím dlhšie, tým lepšie, pretože takéto modely vám krásne predĺžia tvár a opticky ju aj zoštíhlia.Človek drží v ruke náhrdelník s fialovým drahokamom.jpg

Prstene
Tu sa dostávame k malému problému. Neberte to v zlom, no ak sú vaše prsty tučné, prsteňom by ste sa mala vo všeobecnosti vyhýbať. Ak už nejaký ten prstienok nosiť chcete, zvoľte jemné kúsky, ktoré na sebe nemajú príliš výrazné prvky a vzory. Vždy trafte správnu veľkosť. Stačí naozaj to, ak bude prsteň menší o stotinu milimetra a vaše prsty budú vyzerať ako také malé jaterničky a to predsa určite nechcete. Rady ohľadom prsteňov sa vás netýkajú, ak máte aj napriek svojej plnšej postave, štíhle prsty.

Nezařazené

About the author