LED svetlá sa oplatia

Led svetlá v súčasnej dobe nájdeme všade. V interiéroch aj v exteriéroch, v domácnostiach, podnikoch aj v priemysle. Najpredávanejšie https://www.ledprodukt.sk/najpredavanejsie svetelné produkty sa tešia popularite vďaka svojim úsporným vlastnostiam a modernej technológii. Dôvodom predajnosti je takisto fakt, že staré zdroje osvetlenia prestali byť vhodné nielen pre životné prostredie, ale aj kvôli pravidelne vysokej spotrebe energií. Na dnešnom trhu tak dominujú modernejšie a úspornejšie alternatívy, pričom najefektívnejšie sú tie, ktoré využívajú technológiu LED.

  • LED znamená Light Emitting Diode.
  • Osvetlenie, ktoré emituje svetlo vďaka úsporným diódam.

Žiarovka, energia

Prečo sme si vybrali LED osvetlenie?

V súčasnosti sa ním nahradzujú všetky staršie zdroje osvetlenia. V podstate už o „ledkách“ nevravíme ako o svetle budúcnosti, ako skôr o doporučenej voľbe prítomnosti. Tieto svetlá sú obľúbené predovšetkým z dôvodu, že spotrebiteľom prinášajú efektívne šetrenie energie.

Nie je to však ich jediný benefit. Ďalej sa napríklad hodí poukázať aj na to, že šetria životné prostredie. Dôvodom je napríklad fakt, že tieto svetelné produkty majú vo všeobecnosti vysokú výdrž. Spotrebiteľom vydržia dlhšie, než mali tendenciu vydržať klasické staré žiarovky. Preto ich produkcia nemusí byť taká vysoká a menej často sa vymieňajú. Navyše sa dajú takmer kompletne recyklovať a neobsahujú ortuť.

Žiarovky, svetlo

Svietia efektívne a vyžarujú minimum tepla. Do tepelných vlastností sa pri ich svietení odvádza len zlomok. Taká led žiarovka sa pri emitovaní svetla nezahrieva. Na produkciu tepla spotrebuje iba 20 % a väčšina spotrebovanej energie (80 %) ide do emitovania svetla. Oproti starým svetlám má LED vysokú životnosť. To jest vyššiu životnosť žiarenia, ktorá sa v tomto prípade odhaduje nad 50 000 hodín. A vďaka nízkej spotrebe energií môže byť v prevádzke takmer nepretržite.

Nezařazené

About the author