Hliníkovými diskami za lepšie životné prostredie.

Počet aktívnych motoristov každoročne stúpa. https://mapy.cz/%3Fsource%3Dbase%26id%3D1982734 Predpokladá sa, že takýmto tempom bude v roku 2025 v Európe spolu 273 miliónov používaných áut. To je veľmi dobrá správa pre výrobcov automobilov, ktorí súbežne s dopytom rozširujú svoju ponuku o stále novšie modely. Čo na druhej strane nie je veľmi potešujúce a začínajú si to uvedomovať aj vlády, sú dopady rastúceho automobilového konzumu na životné prostredie. Vzhľadom k tomu, že doprava je v Európe zodpovedná za viac ako 30% z celkového množstva vyprodukovaných uhlíkových emisií, Európska únia pristúpila k plánu zredukovať emisie z dopravy na 60% do roku 2025.

hlinikove_disky

Tomu sa výrobcovia pri navrhovaní nových modelov áut snažia prispôsobiť. Hliníkové disky by sme mohli považovať za tú viac eko variantu pri výbere diskov pre vaše kolesá. Sú ľahšie, tým pádom odľahčujú aj celkovú váhu vozidla. Sú aj efektívnejšie, pri jazde spôsobujú menší odpor, zvyšujú dynamiku akcelerácie a znižujú tak spotrebu paliva. V závislosti od toho aj produkciu emisií.

Aké sú ďalšie výhody hliníkových diskov? Tieto disky sú vyrábané v rôznych dizajnoch a s rôznymi povrchovými úpravami. Môžete si tak ľahko vylepšiť celkový vzhľad auta. Sú tiež flexibilnejšie a zlepšujú komfort jazdy, motoristi to ocenia najmä na nerovnom povrchu vozovky. Oproti oceľovým diskom hliníkové menej podliehajú korózií a nemusíte preto zbytočne investovať do ich výmeny alebo do kúpy puklíc.

Hlinikove disky

Nevýhodou na druhej strane je určite vyššia nákupná cena. Menšia odolnosť pri záťaži spôsobuje u hliníkových diskov prasknutie, oceľové toho vydržia viac. Lepšie tiež chránia brzdy pred nečistotami, posypovou soľou alebo kamienkami.

Celkovo ale môžeme povedať, že hliníkové disky sú trendom budúcnosti, aj čo sa týka komfortu jazdy, aj v záujme boja proti klimatickým zmenám. Zabezpečte si pre svoje auto hliníkové disky v overenom e-shope Najdisky.sk. Široký výber diskov od renomovaných výrobcov, každý aj s TUV certifikátom. Získajte absolútnu garanciu originality a pôvodu tovaru s hliníkovými diskami Najdisky.

Nezařazené

About the author