Bezpečnostné dvere

Z hľadiska bezpečnosti a ochrany pred požiarom by mali byť bezpečnostné dvere súčasťou každej domácnosti. V prípade nebezpečenstva požiaru môžu ochrániť váš príbytok, majetok a vaše zdravie pred ohňom. Okrem toho, že zabezpečujú ochranu pred ohňom, vyznačujú sa aj izoláciou pred zvukom a pred dymom. Je možné vybrať si zo širokej ponuky materiálov, dizajnových prevedení a povrchových úprav tak, aby vám protipožiarne dvere vyhovovali a nielen ochraňovali váš domov, ale aj ladili, vhodne dopĺňali celkový interiér a hodili sa do vašej domácnosti.

zaručenie bezpečnosti

V ponuke je aj výroba protipožiarnych dverí na mieru, ktoré vám zaistia, okrem svojej protipožiarnej funkčnosti, dokonalý vzhľad a požadované špecifiká práve pre vás a vašu domácnosť. Protipožiarne dvere sú súčasťou novostavieb, keďže zaručujú bezpečnosť, ochranu majetku a života v prípade neželanej požiarnej udalosti a minimalizujú možné vzniknuté škody. Mali by sa stať súčasťou každej stavby, keďže sú kvalitné, bezpečné a funkčné. Zamedzujú šíreniu ohňa do ďalších priestorov, pretože sa vyznačujú izolačnými vlastnosťami, čo súvisí s materiálom, z ktorého sú protipožiarne dvere vyrobené. K protipožiarnym dverám prináleží kódová identifikácia, ktorá vypovedá o vlastnostiach a o kvalite daného výrobku. Patria tu dvere vyrobené z nehorľavých materiálov, ktoré môžu byť oceľové alebo hliníkové, dvere zhotovené z kombinácie horľavých a nehorľavých materiálov a dvere s drevenou konštrukciou. Z dizajnového hľadiska je možné vyrobiť protipožiarne dvere vo všetkých farebných dekoroch, po prípade aj v kombinácii so sklom. Záleží len na vás, na vašej predstave a vašom výbere.

chráňte svoj domov

Kódové označenie protipožiarnych dverí

O kvalite a bezpečnosti protipožiarnych dverí vypovedá práve špecifický kód na produkte, v ktorom sú v prislúchajúcich skratkách zobrazené informácie o ochrane pred požiarom, pred šírením požiaru a o odolnosti pred nebezpečenstvom ohňa trvajúcej v minútach. Tiež sa môžeme dozvedieť, či sú konkrétne protipožiarne dvere dymotesné alebo či sú so samozatváračom.

Nezařazené

About the author